دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | ساعت ۰۸:۰۷ ق.ظ ورود به حساب کاربریوظایف سازمان
1397/05/16 23:11
5 3173

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب ساختار و وظایف شورای اجتماعی و سازمان امور اجتماعی کشور در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

ارتقای سلامت، سرمایه، رضایت، نشاط و عدالت اجتماعی، نظم و احساس امنیت، پیشگیری، مدیریت، کنترل، کاهش و حذف معضلات و آسیب‌های اجتماعی به عنوان بخشی از اهداف و ماموریت‌های شورای اجتماعی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

مواجهه ریشه‌ای و پیشگیرانه با آسیب‌های اجتماعی به همراه شناخت عمیق و همه جانبه علل و عوامل شکل دهنده، مقوم و تشدید کننده آن، تقویت نقش نهادهای دینی با تاکید بر حوزه‌های علمیه و مساجد، خانواده، مدرسه و رسانه در انتقال ارزش‌های اسلامی و ایرانی به جامعه و رشد مشارکت مردم در ارتقای سلامت و سرمایه اجتماعی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی هم بخش دیگری از رویکردهای شورای اجتماعی کشور است که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح وظائف شورای اجتماعی کشور نیز ادامه داد: ارائه سیاست‌های کلان حوزه اجتماعی کشور به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تصویب، بررسی و تعیین ضرورت‌ها، اولویت‌ها و برنامه‌ها و فعالیت‌های اجتماعی دستگاه‌های اجرایی مربوط، بررسی و تعیین خط مشی‌ها و چگونگی شناخت، پیش بینی، پیشگیری و مواجهه و مقابله با مسائل و آسیب‌های اجتماعی به عنوان بخش دیگری از وظائف شورای اجتماعی کشور به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

وی در ادامه گفت: بررسی و تعیین خط مشی‌ها در تحقق پیشرفت اجتماعی و ارتقاء سرمایه اجتماعی بر مبنای وفاق و نظم اجتماعی با توجه به مولفه‌ها و ویژگی‌های فرهنگی اجتماعی اقشار و مناطق مختلف، ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در برنامه‌ها و فعالیت‌های دستگاه‌‌های اجرایی و گروه‌‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در جهت افزایش بهره وری و استفاده بهینه از امکانات آن‌ها هم به عنوان بخشی از وظائف شورای اجتماعی کشور به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ بررسی و تعیین خط مشی‌ها برای جلب مشارکت‌های مردم در پیشرفت اجتماعی و کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و اتخاذ تدابیر لازم و تصمیم گیری برای واگذاری تصدی‌های اجتماعی به مردم و سازمان‌های مردم نهاد را نیز به عنوان بخش دیگری از وظائف شورای اجتماعی کشور از تصویب گذراندند.

 

افزودن دیدگاه