جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ | ساعت ۲۰:۱۰ ب.ظ ورود به حساب کاربریسند توسعه گردشگری سیستان و بلوچستان رونمایی شد
1397/05/16 22:16
0 2177

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سند توسعه گردشگری استان با حضور سید دانیال محبی استاندار در شورای راهبردی گردشگری سیستان و بلوچستان رونمایی شد.

استاندار در این جلسه با تاکید بر پرهیز از تصمیم گیری های غیرکارشناسی شده، مطالعه و بررسی های تخصصی در اجرای طرح ها را خواستار شد.
 سید دانیال محبی با اشاره اینکه قبل از تصویب هر طرح، باید قواعد فنی طرح ها بررسی و به تایید دستگاه های صاحب نظر برسد، افزود: علت طولانی شدن برخی طرحها عدم هماهنگی بین دستگاه ها است که باعث افزایش هزینه های این طرح ها می شود.

وی با بیان اینکه عدم بهره برداری مناسب از حجم عظیم آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان در جهت جذب گردشگر، عدم بستر  مناسب سازی برای سرمایه گذاری در تاسیسات و تجهیزات گردشگری و تبلیغات اندک از ظرفیت های تاریخی، طبیعی و مردم شناسی استان در سطح ملی و بین المللی مهمترین عوامل عدم موفقیت در شاخص های گردشگری و صنایع دستی است؛ جذب و حمایت از سرمایه گذاران را در بخش گردشگری و بوم گردی مورد تاکید قرار داد.

رییس شورای راهبردی گردشگری استان ادامه داد: در حوزه گردشگری و بوم گردی، تسهیلات مناسبی از محل تسهیلات روستایی اختصاص داده شده است که با جذب این تسهیلات، شاهد تغییرات مثبتی در این حوزه خواهیم بود.

جلالزایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم در ابتدای این جلسه، با تشریح اهداف سند توسعه گردشگری استان، ایجاد فرصت های شغلی، معرفی و ایجاد دسترسی به جاذبه های گردشگری، تقویت و توسعه زیرساخت های صنعت توریسم و ارتقاء رتبه جهانی و ملی شاخص های گردشگری و صنایع دستی استانی را از مهمترین اهداف این سند عنوان کرد

افزودن دیدگاه