سه شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ | ساعت ۲۳:۰۶ ب.ظ ورود به حساب کاربریآمادگی دولت و استانداری‌ها برای پیاده‌کردن طرح نشاط اجتماعی در سواحل کشور
1397/07/14 09:01
0 1409

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با اشاره به «طرح ساماندهی سواحل کشور با هدف افزایش نشاط اجتماعی» از آمادگی دولت و مجموعه استانداری‌ها برای اجرای این طرح خبر داد.

تقی رستم وندی با بیان اینکه اصل این قضیه و ایده کلی آن از سوی وزیر کشور در شورای اجتماعی کشور مطرح شده است، گفت: ساز و کار اجرایی، قواعد و آیین نامه‌های اجرایی این طرح باید از سوی استانداران سواحل جنوبی و شمالی کشور بررسی شود. برای مثال روز گذشته یک سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده بود که حاضر است در حوزه سواحل وارد کار شود. ما هم او را به استانداری معرفی کردیم.

وی در ادامه اظهار کرد: این سرمایه‌گذاری در مورد تفریحات سالم، پرکردن اوقات فراغت و ... است. برای مثال سرمایه‌گذار می‌تواند در کنار ساحل یک مجموعه ورزشی- تفریحی دایر کند. همچنین سرمایه‌گذاران باید درباره تملک زمین، دریافت وام و... با استانداری های استانها رایزنی کنند و آنها هم ضمن استقبال از این طرح‌ها، امکانات موجود را در اختیارشان قرار خواهند داد. برای مثال در سفری که به آستارا داشتم، مشاهده کردم که فردی در آنجا، ضمن سرمایه‌گذاری مبلغی، کمک‌های مالی دریافت کرده و در منطقه ویژه آستارا طرح‌هایی را به مرحله اجرا رسانده بود.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور تاکید کرد: به هر حال دولت و مجموعه استانداری از این طرح استقبال می‌کنند که سرمایه گذارها آغاز به سرمایه گذاری در سواحل کنند. با این وجود محدودیت‌هایی در مورد زمین و تملک آن وجود دارد. به هر حال زمین در سواحل محدود است و باید با خود استانداران گیلان، مازندران و گلستان و استان های سواحل جنوبی در این مورد هماهنگ شوند.

افزودن دیدگاه